Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Telefon:788-994-843, 788-994-853, biuro@runplanet.pl

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Informacja

Nasz sklep

Nasze sklepy

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Zielonej Górze. Specjalistyczne marki, wideoanaliza kroku biegowego i fachowa obsługa.

Stopy w Chmurach - Richard Askwith Zobacz większe

Stopy w Chmurach - Richard Askwith

Nowy produkt

Stopy w Chmurach. Opowieść o pasji i obsesji biegania.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

39,90 zł

Więcej informacji

Richard Askwith poznaje świat biegów górskich w jedyny słuszny sposób: zakłada koszulkę Rona Hilla oraz buty do biegania i przez cały sezon startuje w tylu słynnych biegach górskich – od Borrowdale po Ben Nevis – w ilu zdoła. Narzuca sobie morderczy harmonogram, sprawdza własną wytrzymałość i odwagę. Spotyka się też z bohaterami biegów górskich: Jossem Naylorem, który z okazji swoich pięćdziesiątych urodzin w tydzień zaliczył wszystkie dwieście czternaście najważniejszych wzniesień Lake District; Billym Blandem, walecznym biegaczem z Borrowdale, którego wielu zdumiewających rekordów nadal nikt nie pobił; czy Billem Teasdale’em, wielką legendą dawnych lat. Obsesja Askwitha na punkcie biegów górskich wywołuje w nim chęć zmierzenia się z klasycznym wyzwaniem: Bob Graham Round. Stupiętnastokilometrowa trasa tego biegu prowadzi przez czterdzieści dwa najwyższe szczyty Lake District i obejmuje ponad 8000 m podejść i zejść. Należy ją pokonać w czasie nie dłuższym niż dwadzieścia cztery godziny.


Richard Askwith jest zastępcą redaktora naczelnego „The Independent”. Stopy w chmurach to jego pierwsza książka. Mieszka w hrabstwie Northamptonshire.


Niezwykle wciągająca opowieść o biegach górskich: o miejscach, gdzie się narodziły i o ich bohaterach. Książka Askwitha sprawi, że sam zechcesz zmierzyć się ze szlakiem: z górami, błotem, kamieniami i znojem. Oto biegi górskie w najczystszej postaci!
Scott Jurek
ultramaratończyk, autor bestsellerowej książki Jedz i biegaj


To jedna z najlepszych książek o biegach górskich. Autor w niezwykle plastyczny sposób, z pasją, ale i z humorem opowiada o tym niesamowitym sporcie, którego gwiazdom nie towarzyszą kamery i tłumy kibiców. 
        Jako rodowity mieszkaniec Beskidu Sądeckiego czuję tę magię, znam pokonywanie kolejnych podbiegów i zbiegów w harmonii z przyrodą, z dala od miejskiego zgiełku. Rozumiem ten uszczęśliwiający wysiłek, pozwalający sprostać kolejnym wyzwaniom. 
        Stopy w chmurach to dla wszystkich biegaczy lektura obowiązkowa, która być może stanie się początkiem niezapomnianej przygody z górami.
Zygmunt Berdychowski
maratończyk, pomysłodawca i organizator Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju


Ta książka wciąga nas w nieznany świat ludzi mknących w deszczu po górskich stokach. Świat zimnej skóry, mokrej darni i skał. Odległy i egzotyczny, choć znajdujący się o godzinę jazdy od metropolii północnej Anglii. Gdy Joss Naylor czy Billy Bland śmigali w latach 70. po szczytach Lake District, nie wiedzieli, że ani krajowi, ani zagraniczni herosi do dziś nie będą w stanie zbliżyć się do ich wyników. A biorąc pod uwagę fakt, że z kręgosłupa Jossa usunięto wcześniej dwa dyski, te osiągnięcia trzeba uznać po prostu za niebywałe. 
        Peleton dzisiejszych ultramaratończyków, ubranych w najnowsze kompresyjne ciuchy, lekkie terenowe buty i membranowe kurtki, nagle wydaje się żałosny. Czytając Stopy w chmurach, zaczynasz rozumieć, jak bardzo współczesne bieganie oddaliło się od swoich korzeni, jak jesteśmy zależni od nowoczesnej techniki i jaka jest nasza rzeczywista sprawność. 
        Ze szlakiem Boba Grahama zetknąłem się w 2009 roku, w opowieściach angielskich biegaczy. Dopiero rok później, po kilku rekonesansach na trasie i bardzo mocnym sezonie zimowym zaliczyliśmy z żoną tę przeklętą rundę. Nie mamy z tego biegu medali ani dyplomów. Pozostało nam zdjęcie na rynku w Keswick, nazwiska na liście członków Bob Graham 24-hours Club i ogromna satysfakcja, że udało się zmierzyć z legendą.
Krzysztof Dołęgowski,
ultramaratończyk, redaktor portalu napieraj.pl

Szczegółowe informacje
Liczba stron 352
Format 158x240
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7579-307-9
Data wydania 8 maja 2014