Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Telefon:788-994-853, 788-994-843, biuro@runplanet.pl

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Nasz sklep

Nasze sklepy

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Zielonej Górze. Specjalistyczne marki, wideoanaliza kroku biegowego i fachowa obsługa.

Altra Timp 3 Buty Trail Męskie

Nowy produkt

ALTRA Buty do biegania w terenie męskie TIMP 3 Niebieskie

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

689,00 zł

-190,00 zł

499,00 zł

Opis

Rodzaj nawierzchni Trail / Cross
Drop 0mm

Więcej informacji

ALTRA Buty do biegania w terenie męskie TIMP 3 Niebieskie

Buty biegowe Altra Timp 3 to kolejna już odsłona modelu, który wkradł się do czołówki trailowej oferty marki jako ciekawa pozycja obok Lone Peaka i Olympusa. To swoista hybryda buta terenowego i szosowego określana jako "door-to-trail", czyli łączący w sobie cechy butów na różne nawierzchnie. Pozwala to w sprawnie poruszać się w terenie, a na asfalcie lekko i bez dyskomfortu.
Timp 3 przeszedł nieznaczne, acz istotne zmiany w porównaniu do poprzedniej wersji. W odpowiedzi na głosy użytkowników, jakoby buty do biegania Timp 2 miały być zbyt wąskie i ciasne w okolicy śródstopia, nowy model został poszerzony i oferuje więcej miejsca i przestrzeni. Łączy się to oczywiście z technologią FootShape, która zapewnia komfort w okolicy palców i gwarantuje niezrównane uczucie wygody. Zmiany zaszły również w podeszwie. Grubość jej pozostała bez zmian i wynosi 29 mm, co przekłada się na dobrą amortyzację i ochronę przed wstrząsami. Wykonana z pianki Quantic, jest lekka i sprężysta, w nowym modelu delikatnie zmieniono proporcje mieszanki, but jest bardziej dynamiczny i responsywny. Dodatkowo, poprawiono jej elastyczność, dzięki temu lepiej czujemy podłoże oraz przetaczanie stopy odbywa się w bardziej naturalny sposób. Zaingerowano również w cholewkę, wyposażono ją we wzmocnienia w okolicy palców, pięty oraz z boku stopy. Wszystko po to, aby chronić te wrażliwe obszary przed kamieniami czy korzeniami oraz zapewnić pewniejsze trzymanie stopy.
Podeszwę zewnętrzną pokryto mieszanką MaxTrac, która zapewnia dobrą przyczepność i stabilność nawet w mokrych warunkach. Bieżnik w modelu Altra Timp 3 możemy określić jako umiarkowanie agresywny. Jego kosteczki są na tyle mocne, że poradzą sobie w takim terenie jak las, polne drogi, szutry czy łąki a na tyle minimalistyczny, że bez uczucia dyskomfortu możemy pobiec po asfalcie. Buty biegania, oczywiście, posiadają zerowy drop, dzięki zbudowaniu ich w technologii Balanced Cushioning, czyli braku różnicy w wysokości podeszwy między piętą a palcami. Przekłada się to na uzyskanie prawidłowej pozycji ciała w czasie biegu i w rezultacie odciążeniu stawów i ścięgien.

Buty do biegania w terenie męskie Altra Timp 3 - najważniejsze cechy:

 • Najnowsza wersja modelu Timp na rok 2021
 • But z kategorii "Door-to-trail" doskonale sprawdzi się w terenie takim jak las czy umiarkowane góry i jednocześnie komfortowo pozwala pobiec po asfalcie
 • Szerokie spektrum zastosowań, od górskiego maratonu do przebieżek po miejskim parku
 • Dobra amortyzacja
 • Elastyczna podeszwa wyposażona w technologię InnerFlex
 • Podeszwa wykonana z pianki Quantic, lekka i sprężysta doskonale amortyzuje
 • Bieżnik o umiarkowanej agresywności pokryty gumą MaxTrac pozwala na pewne poruszanie się w terenie i przyczepność
 • Poszerzona cholewka w stosunku do modelu Timp 2 zapewnia więcej miejsca i przestrzeni
 • Wzmocniona na palcach, pięcie i śródstopiu cholewka zapewnia dobrą ochronę przed kamieniami i pewne trzymanie stopy
 • Szeroki Toebox wykonany w technologii FootShape zapewnia komfort i naturalną pozycję stopy w bucie
 • Brak różnicy w wysokości między piętą a palcami zapewnia idea Balanced Cushioning, która przekłada się na prawidłową pozycję ciała w czasie biegu i odciążenie kolan i ścięgna Achillesa
 • System Gaiter Trap Two Points przystosowany do montażu stuptutów
 • Buty biegowe Altra Timp 3 ważą 311 g w rozmiarze 44,5
 • Kolor niebieski