Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Telefon:788-994-853, 788-994-843, biuro@runplanet.pl

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Nasz sklep

Nasze sklepy

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Zielonej Górze. Specjalistyczne marki, wideoanaliza kroku biegowego i fachowa obsługa.

ALTRA buty biegowe trailowe męskie OLYMPUS 4

Nowy produkt

ALTRA Buty do biegania w terenie męskie OLYMPUS 4 Zielono-pomarańczowe

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

749,00 zł

-150,00 zł

599,00 zł

Opis

Rodzaj stopy Neutralna/Supinacja/Bieganie naturalne
Waga 329g/44,5
Rodzaj nawierzchni Trail / Cross
Drop 0mm

Więcej informacji

ALTRA Buty do biegania w terenie męskie OLYMPUS 4 Zielono-pomarańczowe

Całkowicie nowy, wyznacza nowe standardy wśród mocno amortyzowanych butów trailowych predysponowanych do długich biegów w ciężkim terenie. W stosunku do swojego poprzednika - wersji 3.5 - przeszedł bardzo mocne zmiany, co widać już gołym okiem. Olympus 4 to po prostu totalnie nowy, jeszcze lepszy model.
Jedne z najważniejszych zmian zaszły w podeszwie. Jej grubość, czyli 33 milimetry pozostała niezmienna. Zapewnia to bardzo dobrą amortyzację i ochronę stóp przed kamieniami, korzeniami czy innymi przedmiotami spotykanymi w ciężkim górskim terenie. Zmieniono jedynie jej kształt. Została inaczej wyprofilowana oraz poszerzona, aby buty do biegania były jeszcze bardziej stabilne na nierównym podłożu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kanał biegnący przez środek podeszwy w kierunku pięty. Pozwala on dwóm częściom buta pracować w niezależnych płaszczyznach. Przekłada się to na większą elastyczność podeszwy, lepsze czucie podłoża i stabilność. Dotychczas Olympus miał bieżnik dość umiarkowany, jednak teraz kosteczki TrailClaw są położone gęściej oraz są bardziej agresywne. Wszystko po to, aby buty biegowe lepiej wgryzały się w niestabilne podłoże, jak np. błoto. Całą podeszwę zewnętrzną i bieżnik pokryto mieszanką gumy Vibram MegaGrip, dzięki czemu ten Altra Olympus 4 zapewnia dobrą trakcję i przyczepność nawet w ciężkich trailowych warunkach i na mokrym podłożu.
Cholewka wykonana została ze wzmocnionej siateczki Mesh określanej przed producenta jako Engineered Mesh. Jest cieńsza niż w modelu 3.5, ale w newralgicznych miejscach posiada wzmocnienia zapewniające niezbędną ochronę i trzymanie stopy. Przód został dość mocno zabudowany i pokryty specjalnym materiałem, który chroni palce przed uderzeniami o kamienie czy podłoże. Na uwagę zasługuje również jej krój i dopasowanie. Buty do biegania mocniej i ciaśniej oplatają stopę szczególnie w okolicy pięty, ale zgodnie z zamysłem technologii FootShape zostawiają niezbędne, anatomicznie uwarunkowane miejsce w okolicy palców i przodostopia, co jest szczególnie ważne w bucie dedykowanym na długie biegi trail i ultra. Na uwagę zasługuje również zmiana, jaka zaszła w języku i całym systemie sznurowania. Jest on cieńszy i leży bliżej stopy, a sznurówki pozwalają na mocne i pewne zasznurowanie. Materiał z którego wykonano cholewkę jest przewiewny i szybkoschnący. Nawet jeśli buty biegowe nasiąkną wodą wewnątrz, to można liczyć na to, że ciecz szybko wypłynie, a tkanina wyschnie. 
Altra Olympus 4 to buty do biegania, które ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas biegu i bieganiu ze śródstopia. Wszystko dzięki technologii Balanced Cushioning gwarantującej taką samą grubość podeszwy pod piętą i pod palcami. Ułatwia to lądowanie na śródstopiu, co znacząco odciąża stawy i kręgosłup oraz zmniejsza siłę uderzenia stopy o podłoże podczas lądowania.
Nowy model jest lekki jak na tak dużą ilość amortyzacji. Będą to doskonałe buty biegowe na trening dla ciężkich biegaczy bądź buty startowe dla wszystkich tych, który szukają dobrej ochrony dla stóp podczas długiego biegu trailowego w ciężkim terenie. Olympus jest niesamowicie wygodny i komfortowy. Cieszy się uznaniem wśród biegaczy ultra na całym świecie.

 • Doskonała amortyzacja i ochrona
 • Podeszwa o grubości 33 mm
 • Elastyczna podeszwa dzięki systemowi InnerFlex zapewnia naturalne przetaczanie stopy podczas biegu
 • System Gaiter Trap ułatwia mocowanie dedykowanych stuptutów
 • Nowy, agresywny bieżnik TrailClaw
 • Podeszwa i bieżnik pokryta mieszanką Vibram MegaGrip
 • Przewiewna i szybkoschnąca cholewka
 • Nowy system sznurowania i język
 • Cholewka zbudowana ze wzmocnionej siateczki Mesh
 • Technologia FootShape dzięki uwzględnieniu anatomii stopy, gwarantuje swobodę w okolicy palców
 • Idealne w teren trailowy, doskonały wybór na długi bieg po górach
 • Balanced Cushioning czyli zerowy drop - taka sama grubość podeszwy na całej jej długości
 • Szeroka gama zastosowań
 • Lekkie buty biegowe jak na taką ilość amortyzacji - 329 g w rozmiarze 44,5
 • Kolor: Zielono-pomarańczowe