Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Telefon:788-994-853, 788-994-843, biuro@runplanet.pl

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Producenci

Ostatnio przeglądane

Informacja

Nasz sklep

Nasze sklepy

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Zielonej Górze. Specjalistyczne marki, wideoanaliza kroku biegowego i fachowa obsługa.

ALTRA LONE PEAK 5 buty biegowe trailowe męskie

Nowy produkt

Najnowsza odsłona kultowego już modelu LONE PEAK !

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

669,00 zł

-130,00 zł

539,00 zł

Opis

Rodzaj stopy Neutralna/Supinacja/Bieganie naturalne
Rodzaj nawierzchni Trail / Cross
Drop 0mm

Więcej informacji

ALTRA buty biegowe trailowe męskie LONE PEAK 5

Buty biegowe Altra Lone Peak 5 to kolejna już odsłona znanego i cenionego na całym świecie modelu. Są one przeznaczone do biegania w terenie trailowym. W roku 2021 model Lone Peak będzie świętował swoje 10 urodziny. Obecna wersja praktycznie w niczym nie przypomina pierwszej wersji, a i w stosunku do modelu 4.5 przeszła dość znaczące zmiany.
Najważniejsza zmiana zaszła w podeszwie, całkowicie zmieniono materiał z jakiego ją wykonano. W butach trailowych Lone Peak 5, wykonana została w całości z pianki Ego. Jest to autorski patent marki, który łączy w sobie miękkość i sprężystość. Jednocześnie zapewnia doskonałą amortyzację, pochłanianie wstrząsów oraz dynamikę odbicia, jednocześnie cechując się większą żywotnością. Mimo iż pianka jest bardziej miękka niż klasyczna pianka Eva, dzięki swojej gęstości oraz wyposażeniu podeszwy w zintegrowaną wkładkę StoneGuard doskonale chroni stopy przed ostrymi kamieniami czy korzeniami. Grubość podeszwy pozostała bez zmian i wynosi 25 milimetrów, co pozycjonuje but w kategorii umiarkowanej amortyzacji.
Podeszwę zewnętrzną dla lepszej przyczepności i stabilności pokryto mieszanką MaxTrac. Poprawia ona przyleganie do podłoża, nawet tego mokrego i niestabilnego, jak kamienie czy skały. Buty do biegania są wyposażone w agresywny bieżnik, którego kosteczki wykonane w technologii TrailClaw pewnie wgryzają się w ziemię i zapobiegają ślizganiu się stopy jak i poprawiają trakcję. Z boku cholewki oraz na przodzie buta umieszczono laserowo wycinane dziurki, które mają na celu poprawić odpływ wody z buta. Wszystko po to aby cieszyć się suchą stopą nawet w trudnych trailowych warunkach.
Dodatkowo, o czym warto wspomnieć poprawiono przyleganie do stopy w stosunku do poprzednich modeli. Buty biegowe, oczywiście, oferują anatomicznie ukształtowany toebox FootShape, który gwarantuje komfort i minimalizuje ryzyko powstawania odcisków, jednak lepiej opina i trzyma stopę. Przekłada się to na lepsze dopasowanie i pewniejszy krok oraz większą stabilność. W modelu Altra Lone Peak 5 nie może oczywiście zabraknąć sztandarowej technologii Altra - Balanced Cushioning. Odpowiada ona za tzw. zerowy drop, czyli mówiąc wprost równą wysokość podeszwy na całej jej długości, zarówno pod piętą jak i palcami. Przekłada się to na łatwiejsze uzyskanie prawidłowej postawy ciała podczas biegu i lądowania na śródstopiu, co znacząco zmniejsza obciążenia przenoszone na nasze ciało.

Buty do biegania w terenie męskie Altra Lone Peak 5 - najważniejsze cechy: 

 • Szeroka gama zastosowań, od długich trailowych biegów górskich ultra po kamieniach i błocie, do nizinnych łąk, lasów i szutrów
 • Podeszwa pokryta mieszanką  MaxTrac gwarantuje dobrą przyczepność i odporność na ścieranie
 • Poprawione dopasowanie buta do stopy w stosunku do modelu 4.5 - buty do biegania lepiej oplatają i trzymają stopę
 • Kosteczki bieżnika TrailClaw zapewniają pewną trakcję, nawet na mokrym i niestabilnym podłożu
 • Podeszwa wykonana z pianki Ego - responsywna i sprężysta, zapewnia dynamiczne odbicie i dobrą amortyzację wstrząsów
 • Poprawiony system odpływu wody z wnętrza buta
 • Technologia Balanced Cushioning odpowiada za jednakową wysokość podeszwy na długości całego buta, co przekłada się na prawidłową postawę ciała w czasie biegu i mniejsze obciążenie stawów i ścięgien
 • Cholewka wykonana ze wzmocnionej siateczki Mesh, odporna na uszkodzenia a jednocześnie dobrze przepuszczająca powietrze
 • System Gaiter Trap pozwala na montaż dedykowanych stuptutów
 • Grubość podeszwy 25 mm
 • Buty biegowe Altra Lone Peak 5 ważą 318 g w rozmiarze 44.5
 • Kolor czarno-czerwony