Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Telefon:788-994-843, 788-994-853, biuro@runplanet.pl

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Producenci

Nowe produkty

Informacja

Nasz sklep

Nasze sklepy

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Zielonej Górze. Specjalistyczne marki, wideoanaliza kroku biegowego i fachowa obsługa.

3 proste kroki potrzebne do  profesjonalnego doboru obuwia biegowego:

 

Krok pierwszy: Krótka rozmowa z naszym specjalistą, podczas której zapytamy o ważne dla nas kwestie:

1. Po jakiej nawierzchni biegasz?

2. Ilość "pozbieranych" kilometrów?

3. Jakie cele biegowe sobie stawiasz?

4. Twoja waga?

Krok drugi:  Wideoanaliza dynamiczna kroku biegowego

Każdy klient proszony jest o przebiegnięcie na naszej bieżni kilku metrów (na bosaka -> w naszych butach neutralnych -> zachęcamy do zabrania ze sobą swoich starych butów biegowych). Rejestrujemy proces biegu na kamerze i następnie w zwolnionym tempie obserwujemy kluczowe elementy mechaniki przetaczania stopy, zwracając uwagę na styl biegu, pracę ścięgna Achillesa, sposób "atakowania" podłoża. Pozwala nam to precyzyjnie określenie czy Klient posiada stopę NEUTRALNĄ, SUPINUJĄCĄ, PRONUJĄCĄ co ma bezpośredni związek z tym czy zaproponujemy buty ze wsparciem od wewnętrznej strony bądź całkowicie neutralne.

 

Kilka objaśnień:

Rotacja neutralna

Cykl przetacza stopy - biegacz o stopie neutralnej

 

Rotacja zewnętrzna 

Rotacja zewnętrzna, nazywana również supinacją, zachodzi w przypadku, gdy stopa nie jest w stanie pronować. Zachodzi w momencie kontaktu pięty z podłożem po zewnętrznej stronie, przy kącie odchylenia osi stopy na zewnątrz. W rezultacie powoduje znaczne przenoszenie wstrząsów do kończyn dolnych. Krawędziowanie na zewnątrz w czasie faz przetaczania stopy powoduje w ostatecznym rozrachunku zwiększenie efektywności biegu. 

Rotacja zewnętrzna (nazywana również supinacją)

Nadpronacja 

Nadpronacja to zjawisko charakteryzujące się nadmiernym przeciążaniem części wewnętrznej podczas ostatniej fazy przetaczania stopy. W takim przypadku najbardziej obciążona jest część wewnętrzna oraz środkowa stopy w momencie ruchu do przodu ciężar jest przesunięty do wewnątrz, a nie na śródstopie. Działa to niekorzystnie na aparat ruchu, który stara się poradzić sobie z brakiem stabilności wynikającym z powyższego. W krańcowych przypadkach prowadzi to do zaburzenia biomechaniki pracy kończyn dolnych, w szczególności przeciążeniami kolan oraz bioder. Buty dla nadpronatorów są wyposażone w specjalne stabilizatory znajdujące się w pięcie oraz po wewnętrznej stronie podeszwy.

Nadpronacja

Krok trzeci: Buty dla Ciebie :)

Pierwsze dwa kroki mamy już za sobą, teraz nasz specjalista zaproponuje wyselekcjonowane obuwie przeznaczone dla Ciebie i twojej stopy. Otrzymasz do przymiarki możliwe każdą markę dostępną z naszym asortymencie, tak aby poznać różne typy amortyzacji, konstrukcje cholewki i zastosowane materiały gdyż każdy producent inaczej konstruuje swoje buty. Cały czas nasz specjalista jest do Twojej dyspozycji, odpowie na każde nurtujące Ciebie pytanie dotyczące przymierzanych butów. Bieżnia również jest dla Ciebie, nie ma presji czasu. Twoja ostateczna należy do Ciebie i zdajemy sobie sprawę że wymaga to czasu i zastanowienia.

 

Ważne informacje:

- Wideoanaliza w naszym sklepie jest całkowicie darmowa, nie pobieramy żadnej kwoty na poczet zakupionych butów,

- Cały proces doboru obuwia trwa około 20 min, Twój czas na podjęcie decyzji jest nielimitowany. 

- Zachęcamy do zabrania ze sobą luźnej sportowej odzieży, bądź coś na przebranie - na bieżni można się troszkę spocić.

- Jeśli istnieje możliwość zabierz ze sobą swoje stare buty biegowe,

- Na życzenie klienta możemy filmy z wideoanalizy nagrać na przenośną pamięć.

 

Zapraszamy

Zespół RunPlanet.pl